Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
 
 
(Lietuvos dailės muziejaus informacinis pranešimas apie konferenciją – [2006-10-17]
 
Informuojame, kad spalio 20 d. 10 val. Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) pradedama dviejų dienų tarptautinė mokslinė konferencija „Muziejai ir dailės istorijų įvairovė“. Dalyvaus Lietuvos dailės istorikai bei parodų kuratoriai ir svečiai iš Austrijos, Ispanijos, Norvegijos, Olandijos, Rusijos, Serbijos ir Slovakijos. Jie aptars lokalinių ir globalinių dailės raidos aspektų sąveikos, dailės istorijų įvairovės, decentralizacijos, dialogo klausimus, juos siedami su moderniosios ir šiuolaikinės dailės ekspozicijų kūrimo muziejuose iššūkiais. Renginį remia Lietuvos tūkstantmečio programa, Lietuvos kultūros ministerija, Austrijos Respublikos ambasada, Ispanijos Karalystės ambasada, Nyderlandų Karalystės ambasada, Norvegijos Karalystės ambasada.
 
2009 m. Vilniuje bus atidaryta Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija. Tai vienas kertinių Lietuvos tūkstantmečio minėjimo programos projektų. Rengiantis galerijos atidarymui, LDM vykdo specialią mokslinių konferencijų programą. Jose aptariami aktualūs muziejų vadybos, ekspozicijų bei parodų organizavimo, edukacijos, ryšių su visuomene ir kt. klausimai.
Rengiant Nacionalinės dailės galerijos pastovios ekspozicijos metmenis, ypač svarbūs yra Lietuvos XX ir XXI a. dailės raidos visuminio paveikslo, skirtingos meninės ir kultūrinės reikšmės paveldo interpretavimo bei vertinimo klausimai. Jie rūpi ir muziejininkams, ir  dailėtyrininkams.
Kaip susieti skirtingomis ideologinėmis aplinkybėmis susiformavusius dailės ir kultūros reiškinius, kaip palyginti jų vertę, kaip aprėpti vieningu pasakojimu, leidžiančiu muziejų lankytojams lietuvių dailės raidoje atpažinti bendrąją XX a. mūsų šalies ir Europos istoriją. Kaip išvengti susiformavusių stereotipų? Kaip nevienareikšmę sociopolitinę, kultūrinę ir estetinę Lietuvos dailės istorijos problematiką sujungti su tarptautine moderniosios Europos dailės istorijos linija,
Ši problema aktuali ne tik Lietuvos ar beveik visą XX a. politiškai nestabiliomis buvusių Rytų Europos, bet ir mažesnių Europos šalių dailei, funkcionuojančiai kanoninės XX a. dailės istorijos periferijoje.
 
Konferenciją organizuoja Lietuvos dailės muziejus ir Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) Lietuvos sekcija. Ji yra tarptautinio tyrimų projekto Translate sudėtinė dalis.
Projekto kuratorė – Nacionalinės dailės galerijos vedėja dr. Lolita Jablonskienė.
 
Išsamesnę informaciją teikia LDM Šiuolaikinės dailės informacijos centras (tel. 212 2997) ir projekto kuratorė  lolita@ldm.lt
 
Informacija Lietuvos dailės muziejaus svetainėje http://www.ldm.lt
 
Lietuvos dailės muziejaus Ryšių su visuomene centras
Tel. 2120841, 8 687 16739
 
Daugiau informacijos apie konferenciją >
 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.08